Náš blog

Dešťová voda zbytečně teče do kanálu, pojďme to změnit

Deštová voda zbytečně teče do kanálu, pojďme to změnit 

Chcete si ochlazovat vzduch pomocí zelené střechy? Chcete zadržovat vodu v krajině a ne ji jen ovádět do kanálu? Máte možnost to ovlivnit - zelenou střechou na vaší nemovitosti. 

Brno školí na dotační program Zeleň střechám

Město Brno školí na dotační program „Zeleň střechám“

Podpora města Brna na ozelenění všech střech se objevuje na všech úrovních. Jednou z nich je školící seminář, prostřednictvím kterého se účastníci dovědí všechny potřebné informace nejen o zelených střechách obecně, ale také o samotném dotačním programu „Zeleň střechám“. Zkušení školitelé zde předávají poznatky jak teoretické, tak také praktické.

Prodloužení lhůty pro podání žádosti na možnost čerpání dotace zelená střecha

Prodloužení  lhůty pro podání žádosti na možnost čerpání dotace zelená střecha

Chtěli  by jste mít zelenou střechu a využívat její výhody? Můžete to stihnout ještě letos. Město Brno všem svým občanům, kteří vlastní nemovitost v katastru města Brna, prodlouží možnost podat žádost o dotaci až do konce měsíce října tohoto roku nebo do vyčerpání finančních podmínek.

Pojďme společně bilancovat projekt Zeleň střechám za rok 2019

 Pojďme společně bilancovat projekt „Zeleň střechám“ jakožto dotační program města Brna

Péče o zelenou střechu

Při komunikaci s vámi, klienty, se setkáváme s dotazy na následnou péči o zelenou střechu. Často se stresujete krizovým scénářem, kdy v našich tropických letních měsících vegetace nepřežije a bude se muset složitě obnovovat.

Soupis povinností příjemce spojené s dotací od města Brna na zelenou střechu

 

Brno jako jediné město v České republice otevřelo v roce 2019 speciální projekt podpory zelených střech. V době aktuálního nedostatku vody a výkyvů počasí, kdy sucho střídají přívalové srážky, bylo rozhodnutí města Brna absolutně nadčasové a moderní.

Starejme se o naši planetu. Vykročte spolu s námi k zelenějším zítřkům.

Telefonní číslo

Adresa

Žebětínek 48, Brno 621 00

DIČ: CZ08580928
IČO: 08580928