Náš blog

Brno jako průkopník: zelenou střechu má první panelák

Brno jako průkopník: zelenou střechu má první panelák


Méně prachu a hluku, v létě zase ochrana před vedrem. A schopnost zadržovat dlouhodobě vodu. To jsou přední výhody zelených střech. Brno jako první město v republice podpořilo výstavbu střech dotačním programem. A jako první se může od října chlubit realizací extenzivní zelené střechy na panelovém domě. Osmipatrová budova s 240 čtverečními metry vegetační plochy stojí na ulici Švermova.

Poslední dny pro možnost vyřízení dotace v roce 2020

Poslední dny pro možnost vyřízení dotace v roce 2020

Jak je již známo, město Brno prodloužilo termíny na podání žádosti o dotaci na zelené střechy do 31. 10. 2020. I když se konec října již blíží, stále je příležitost využít finanční podporu prostřednictvím dotačního programu MMB Zeleň střechám! Pokud zvažujete realizaci zelené střechy, neváhejte, v rozpočtu programu jsou stále ještě nevyčerpané finance. Rádi pro vás dotaci v rámci služeb vyřídíme, na samotnou realizaci pak budeme mít 18 měsíců…

První zelená střecha na panelovém domě v Brně

První zelená střecha panelového domu v Brně

V říjnu tohoto roku jsme zrealizovali první panelovou střechu v Brně. Jedná se o osmipatrový panelový dům s výměrou 240 m2, na jehož střeše byla původní asfaltová izolace. Zakázku jsme realizovali včetně položení nové foliové hydroizolace odolné proti prorůstání kořínků a zřízení nového hromosvodu.

Soutěž Energy Global Eon

Podpořme Brno a jeho projekt zelené střechy ve finále soutěže E.ON Energy globe

Ještě nám zbývá pár dní dát hlas projektu města Brna – zelené střechy, který se dostal do finále soutěže, která podporuje celorepublikové soutěže oceňující úsporu, ekologii a inovaci.

Výsledky soutěže Energy Global Eon - Brno vyhrálo

Výsledky soutěže Energy Globe – Brno vyhrálo ve speciální kategorii čistý vzduch

Tato soutěž se snaží mediálně podpořit projekty, které mají smysl. Za kategorii čistý vzduch se stalo vítězem jednoznačně město Brno a jejich projekt zelené střechy. Neboť čistý vzduch není samozřejmostí. Zelené střechy každopádně mají veliký podíl na jeho čištění a proto má smysl mít zelenou střechu.

Dešťová voda zbytečně teče do kanálu, pojďme to změnit

Deštová voda zbytečně teče do kanálu, pojďme to změnit 

Chcete si ochlazovat vzduch pomocí zelené střechy? Chcete zadržovat vodu v krajině a ne ji jen ovádět do kanálu? Máte možnost to ovlivnit - zelenou střechou na vaší nemovitosti. 

Starejme se o naši planetu. Vykročte spolu s námi k zelenějším zítřkům.

Telefonní číslo

Adresa

Žebětínek 48, Brno 621 00

DIČ: CZ08580928
IČO: 08580928