info@greentop.cz | +420 724 583 955

Získejte štědrou dotaci na zelenou střechu a nechte ji rozkvést

Linka Greentop

 

Dotační programy podávají pomocnou ruku všem stavebníkům, kteří zvažují umístění zelené střechy na svůj dům, garáž nebo bytový komplex. Dotace může pokrýt velkou část nákladů a dosáhne na ni téměř každý. Zelená střecha už není nedosažitelným snem.

 

Dejte střechám zelenou

Zelené střechy už nejsou jen výsadou skandinávských zemí a získávají své místo i u nás. Zeleň vidíme na rodinných domcích, přístřešcích, garážích nebo administrativních budovách. V GreenTop jsme zelené střechy posunuli ještě o úroveň výš a byli první firmou v ČR, která nechala rozkvést střechu panelového domu v Brně-Bohunicích.

48 % zákazníků jsou majitelé rodinných domů

Při zvažování výstavby se setkáte s možností extenzivní a intenzivní zelené střechy. Extenzivní zelené střechy jsou vhodné na objekty, kde chceme snížit zátěž střechy a ušetřit náklady za realizaci a následnou údržbu. Pro výsadbu se používají takové druhy rostlin (rozchodníky, trvalky, sukulenty), které velmi dobře snáší extrémní podmínky a vyžadují minimální údržbu. Proto jsme se rozhodli jít právě cestou extenzivních zelených střech.

 

Krok k udržitelnosti můžete udělat i vy

Krásná zelená střecha není jen estetickým zážitkem. Zajistí ochranu střešní fólie před UV zářením a až dvojnásobně prodlužuje její životnost. Pomáhá zadržovat dešťovou vodu, chránit před polétavým prachem a snižovat hluk.

Získáte přirozený zdroj klimatizace, která v létě budovu ochlazuje a v zimě zabraňuje únikům tepla. Poskytnete útočiště včelám ( a drobnému hmyzu), které v hustém městském osídlení ztrácí zelené plochy, které jim dávají ochranu a zdroj obživy.

Výstavba zelené střechy je rychlá (v řádu dní) a nemusíte ji věnovat téměř žádnou péči. Kontrola 2x ročně(proklik) je dostačující a zajistí vám krásný vzhled po celý rok. S minimální námahou si budete užívat krásný pohled do zeleně pokaždé, když budete přijíždět domů.

 

Dotační programy, na které dosáhne každý

Dotační program Zeleň střechám připravilo město Brno, aby podpořilo výstavbu zelených ploch ve svém katastrálním území. Připravili jsme pro vás jednoduché shrnutí, jak se na žádost připravit a sepsali pro vás nejdůležitější body pro úspěšné čerpání dotace.

Výše dotací se pohybuje od 400 do 1400 Kč za metr čtvereční. Správná stavební připravenost vám zajistí pokrytí téměř celé realizace a sníží zátěž vaší peněženky na minimum.

Nejste z Brna, ale rádi byste měli zelenou střechu i na svém domě? Nová zelená úsporám přináší řešení i pro vás.

 

Zelená střecha na klíč

V GreenTop se specializujeme na realizaci extenzivních zelených střech na klíč. Postaráme se o kompletní vyřízení dotace, stavební připravenost až po samotnou realizaci a výsadbu. Máme za sebou již desítky projektů, které si můžete prohlédnout na našich stránkách.

Nebojíme se výzev a každá střecha je pro nás unikátní. Jsme spolehlivým partnerem, který vám bude stát po boku nejen při realizaci, ale i po jejím skončení. Zákazníci pro nás nejsou jen čísla, ale lidé, na kterých nám záleží. Stejně, jako nám záleží na naší planetě. Pojďme společně vykročit k zeleným zítřkům.

 

Chcete se na cokoliv zeptat nebo máte zájem o nezávaznou kalkulaci? Napište nám.