info@greentop.cz | +420 724 583 955

Kdo je největší nepřítel zelených střech?

Linka Greentop

Přemýšlíte občas o tom, kdo je váš největší nepřítel? Je to konkurence? Někdo z okolí, koho nemůžete vystát a neustále vám hází klacky pod nohy?

S tím naším nepřítelem se vztah vyvíjí jako na houpačce.

Jednou nám to klape skvěle a podruhé vzýváme všechny svaté, aby se umoudřil a trošku nám nahrál do karet. Mluvíme o počasí.

Počasí je součástí našeho týmu.

Je to kolega, kterého musíme respektovat, ale občas je trošku nevyzpytatelný a jedná na vlastní pěst.

Velké vedro nebo tuhá zima jsou nepřátelé zelených střech a extrémní teploty rostlinám nedělají dobře. Ale přesvědčte počasí, aby si drželo konstantní teplotu v průběhu celého roku. To bychom museli žít v jiných zeměpisných šířkách. Naštěstí rozchodníky zvládají tyhle výkyvy statečně.

Déšť, ten nám taky přidělal nejednu vrásku.

Při realizaci zelené střechy na Lékařském domě Hlinky jsme potřebovali využít těžkou techniku – jeřáb. Jenže jeďte s těžkým jeřábem po hlíně, a ještě do mírného svahu. Nebudu vás napínat, jeřáb to zvládl a střechu jsme dodělali. Ale řeknu vám, byla to zatím asi nejnáročnější realizace.

Vítr ten vám rozfouká materiál, než stihnete říct zelená střecha. Jsou to zkrátka nezkrotitelné živly, které jsou součástí našeho podnikání. Pravda, někdy trošku nevyzpytatelní, ale naučili jsme se s nimi spolupracovat.

Doby, kdy jsme poroučeli větru, dešti jsou naštěstí nenávratně pryč.

Foto z loňské jarní realizace, kdy si počasí vzpomnělo, že si ještě užije trochy sněhu 🙂