I panelový dům může mít svou zelenou střechu!

Napadlo vás někdy, že i vy můžete něco udělat pro životní prostředí? A dokonce velkou měrou přiložit ruku k dílu v boji se suchem? Volba je na vás - zelená střecha je řešení jak pomoci!

Extenzivní zelené střechy totiž přináší celou řadu nezpochybnitelných výhod. Dokážou zachytit dešťovou vodu, čímž odlehčují kanalizačnímu řádu, ale současně díky odpařování zachycené vody prostřednictvím listů rostlin ochlazují a zvlhčují své okolí. Výrazně tím také přispívají k ochlazení budovy v létě! Další nemalou výhodou je téměř dokonalá ochrana hydroizolační vrstvy střechy, čímž prodlouží její životnost.

Chcete další argumenty proč říci ANO zeleným střechám? Pro své klienty realizujeme výhradně extenzivní zelené střechy a máme to k tomu hned několik důvodů - nižší pořizovací cena, snadná výsadba vegetace - položením vzrostlých koberců, nenáročná, takřka nulová údržba.

Jsme rádi, že se díky všem těmto výhodám otevírá možnost realizace zelené střechy právě také pro panelové a jiné velké bytové domy. Je přece skvělé udělat něco ekonomicky výhodného pro svůj dům a ušetřit tak na nákladech a současně se stát součástí lidí, kterým není lhostejný stav naší planety a myslí na budoucí generace a životní prostředí. Na naše děti. 

Navíc vám umíme zajistit financování! Žádné půjčky a zadlužení na několik let ve fondu oprav. Město Brno se totiž rozhodlo přispět finančně ke zlepšení životního prostředí, ve kterém žijeme. A vznikl tak dotační program „Zeleň střechám,“ ze kterého při splnění několika podmínek lze čerpat finanční podporu pro realizaci zelených střech.

Právě z tohoto programu vám nabízíme komplexní vyřízení finančního příspěvku. Čerpat lze nejen na rodinné domy, garáže, přístřešky apod., ale také právě na střechy bytových domů! Při splnění podmínek stavební připravenosti dotyčné střechy vám garantujeme částku za realizaci (bez DPH) do výše celkové dotace.

Na zelenou střechu lze použití i program Zelená úsporám.

Odkaz na první realizaci: 

https://www.greentop.cz/nas-blog/46-prvni-zelena-strecha-na-panelovem-dome-v-brne

 

Rádi byste vlastní zelenou střechu i na svém panelovém domě? Obraťte se na nás. Zařídíme vše od návrhu a výsadby, po vyřízení dotace.

Návrh střechy

Provedeme vás celým procesem – od prvotní konzultace až po samotné provedení.

Vyřízení dotace

Město Brno finančně přispívá ke zlepšení životního prostředí, ve kterém žijeme.

Samotná realizace

O celou výsadbu se postaráme a všechno vám srozumitelně vysvětlíme.

Servis střechy

Dopřejte vaší nové zelené střeše kvalitní a pravidelnou údržbu. Prodlužte jí životnost.

Greentop - zelené střechy Brno